Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej w ramach Festiwalu Nauki 2016 zaprezentowało na Rynku Głównym w Krakowie pokaz działania Współrzędnościowego Ramienia Pomiarowego. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć w drugim odcinku Kroniki Festiwalu Nauki.

W Festiwalowym Miasteczku Naukowym na krakowskim Rynku przedstawiciele poszczególnych jednostek Wydziału Mechanicznego zaprezentowali: drukarkę 3D, okulary do wirtualnej rzeczywistości, symulator tramwaju oraz radar stosowany w lotnictwie.

Na Wydziale Mechanicznym organizacją Festiwalu Nauki z ramienia Komisji ds. Promocji zajmuje się dr inż. Ksenia Ostrowska.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć na profilu Festiwalu Nauki w serwisie Facebook.