LMW

Robot przemysłowy

Współpraca z firmą ASTOR


Dzięki współpracy z firmą ASTOR w Laboratorium  Metrologii Wspólrzędnościowej był zainstalowany robot przemysłowy KAWASAKI. Robot ten był wykorzystywany w ramach prowadzonych w LMW badań naukowych jak i do działalności dydaktycznej.Nasze laboratorium współpracuje nie tylko z przemysłem ale także ze szpitalami w zakresie Inżynierii Biomedycznej dotyczącej tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Współpracujemy ze Szpitalami Uniwersyteckimi w Krakowie przy ul. Kopernika 36 oraz przy ul. Skawińskiej 8, a także z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II przy ul. Prądnickiej 80.

 

OFICJALNE OTWARCIE
NOWEGO LABORATORIUM SYSTEMÓW MULTISENSORYCZNYCH
WYPOSAŻONEGO PRZEZ FIRMĘ SMART SOLUTIONS
W SYSTEMY NIKON METROLOGY

 

Dnia 15.05.2014 odbyło się uroczyste otwarcie nowego laboratorium w LMW PK wyposażonego przez firmę Smart Solutions w systemy firmy Nikon Metrology.

W Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej Wydziału Mechanicznego PK można było zapoznać się z możliwościami urządzeń pomiarowych firm takich jak Nikon Metrology oraz API Sensor.

Czytaj więcej: Otwarcie nowego laboratorium

 

Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej używa programu RoboDK do symulacji i programowania offline robotów przemysłowych. 

 

 

Informujemy, że Politechnika Krakowska należy do konsorcjum: Instytut Autostrada Technologii i Innowacji.

 

 

7 KWIETNIA 2014 W LMW

ODBYŁO SIĘ OFICJALNE OTWARCIE

PRACOWNI SKANOWANIA I OBRAZOWANIA 3D

W ramach umowy podpisanej pomiędzy Politechniką Krakowską a firmą SMARTTECH, powstała w Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej nowa pracownia skanerów 3D. Pracownia została wyposażona w najnowszy skaner 3D firmy SMARTTECH scan3D DUAL VOLUME.

Czytaj więcej: Nowa pracownia skanerów 3D

Informujemy o zajęciu pierwszego miejsca przez drużynę z udziałem doktoranta/pracownika LMW mgr inż. Wiktora Harmatysa (“Overall Winning International Team”) w międzynarodowym konkursie Euspen Challenge 2014 w Niemczech.

 

Czytaj więcej: Zwycięstwo w Euspen Challenge