LMW

Jak co roku LMW brało udziału w Małopolskiej Nocy Naukowców w dniu 29 września 2017r. Było dużo atrakcji - zwłaszcza dla dzieci.Zapraszamy do oglądnięcia relacji z Małopolskiej Nocy Naukowców, która odbyła się w dniu 27 września 2020r. na kanale YouTube Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Poniżej bezpośrednie linki do wybranych prezentacji:

 

00:32:46 Prezentacja pracy Piotra Bieryta

02:31:13 Systemy pomiarowe Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej

03:16:02 Systemy pomiarowe Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej cd.W tym roku w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców w Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej Politechniki Krakowskiej można było zobaczyć: "najdokładniejsze systemy pomiarowe na świecie" oraz "narzędzia inżynierii odwrotnej".

Małopolska Noc Naukowców 2016 w Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej

Czytaj więcej: Noc Naukowców 2016

W dniu 24 września 2021r. o godz. 18:00 na kanale YouTube Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej  można było zobaczyć relację z 15 Małopolskiej Nocy naukowców.

 

W programie między innymi prezentacja Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej oraz osiągnięć naszych studentów.

 

Poniżej bezpośredni link do wydarzenia:

Małopolska Noc Naukowców na Wydziale Mechanicznym

 Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej w ramach Festiwalu Nauki 2016 zaprezentowało na Rynku Głównym w Krakowie pokaz działania Współrzędnościowego Ramienia Pomiarowego. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć w drugim odcinku Kroniki Festiwalu Nauki.

Czytaj więcej: Festiwal Nauki 2016

Wydruk 3D dłoni

Studenci Koła Naukowego Metrologii Współrzędnościowej zajęli I i III miejsce na Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych - USSKN 2016 - zorganizowanej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej:

 

  • I miejsce - "Metody prototypowania protezy dłoni" autorstwa: Beata Buczek, Sabina Dybek, Katarzyna Grabowska, Karolina Pierzchała, Dominika Rębosz, Przemysław Witek  (Zarządzanie i Inżynieria Produkcji).
  • III miejsce - "Orteza stawu skokowego" autorstwa: Michał Pycia, Monika Reszka, Konrad Rysz, Rafał Schmidt  (Inżynieria Biomedyczna).

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

Już po raz kolejny Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej (LMW) wzięło udział w Nocy Naukowców. Noc Naukowców to dla nas możliwość pokazania czym zajmujemy się na co dzień, uruchamiamy maszyny i pokazujemy jak one działają.

Współrzędnościowe Ramię Pomiarowe

Czytaj więcej: Noc Naukowców 2015